Zofia Dzik na Forum Zrównoważonego Rozwoju Forbes

Sprawozdawczość ESG jako nowe wyzwanie dla rynku, gdzie oprócz standardowych ryzyk biznesowych dochodzi analiza informacji ekologicznych i społecznych, była przedmiotem dyskusji uczestników IV Forum Zrównoważonego Rozwoju Forbesa.

 

Forum Zrównoważonego Rozwoju, organizowane przez magazyn Forbes od 2020 r., jest poświęcone kluczowym wyzwaniom, przed którymi stoją przedsiębiorstwa, regulatorzy i politycy oraz społeczeństwa, w związku z koniecznością ochrony klimatu oraz osiągnięcia pozostałych Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Wydarzenie, w którym w tym roku wzięło udział ponad 200 ekspertów, liderów biznesowych i społecznych, odbywało się pod hasłem “Inteligentny rozwój. Jak dobrze zarządzać danymi ESG dla dobra planety, ludzi i konkurencyjności gospodarki”.

 

 W panelu „Diveristy & Inclusion oraz inne trendy w zarządzaniu kapitałem ludzkim” wzięły udział: Magdalena Krukowska, prowadząca debatę („Forbes” Polska) , Zofia Dzik (impact inwestorka i prezeska Instytutu Humanites), Katarzyna Kaczmarek (Country Equality, Diversity & Inclusion Leader w IKEA) i Anna Kaczyńska (zarządzająca robotycznym centrum logistycznym Amazon w Świebodzinie).

 

Według Zofii Dzik potrzebujemy dziś przede wszystkim społecznej zmiany mentalnościowej, na którą daje nadzieję nowe pokolenie. Inaczej postrzegające rolę kobiety w domu, w pracy, pozwalającej na kreowanie własnej wartości i, w związku z tym, odważniejsze sięganie po najwyższe stanowiska. Kobiety często rezygnują bowiem z ubiegania się o awans, gdyż uważają, że na niego nie zasługują. A firmy nie inwestują w to, by je do tego przekonać.

 

Zofia w wypowiedzi dla Forbes dodała: “Dobre firmy i dobrzy pracodawcy wiedzą od dawna, że wyniki to efekt dobrego i zaangażowanego zespołu. To praca ludzi, którzy czują sens i wpływ na to, co w firmie robią”. Obejrzyj całą wypowiedź Zofii:

 

Zofia Dzik jako autorka modelu Spójnego Przywództwa™ i Modelu Wioski Ekosystemu Społecznego™ od blisko 15 lat zwraca uwagę na obszary styku człowieczeństwa i nowych technologii. Wskazuje na konieczność holistycznego podejścia do zarządzania ludźmi. Zwraca uwagę, że człowiek występuje w wielu rolach – jest nie tylko pracownikiem, ale też partnerem, partnerką, członkiem rodziny, rodzicem, dzieckiem. Obszarem do długoterminowego sukcesu firmy jest zwracanie uwagi na wartość relacji międzyludzkich.

Zapoznaj się z pełną relacją z Forum na stronie Forbesa

Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email