Zofia Dzik w panelu poświęconym zagadnieniu redefinicji odpowiedzialności biznesowej

12 października 2023 roku poznański oddział Open Forum zorganizował konferencję „Odpowiedzialność. Redefinicja”. Wydarzenie, tworzone przez liderów biznesu i HR, było okazją do dyskusji o niezbędnych zmianach i najlepszych praktykach w przedsiębiorczości. Wśród biorących udział w dyskusji panelistów znalazła się także prezes Instytutu Humanites, Zofia Dzik.

Unia Europejska coraz bardziej śrubuje warunki dla biznesu w zakresie społecznej odpowiedzialności. Część przedsiębiorców może się na to zżymać, jednak w Instytucie Humanites od lat nagłaśniamy konieczność wspierania spójnego przywództwa biznesowego, które obok generowania zysków dla firmy, uwzględniać będzie także wpływ na życie pracowników, społeczeństwo i planetę. Dlatego z radością przejęliśmy zaproszenie do dyskusji w panelu otwierającym konferencję dla Zofii Dzik.

„Nowe regulacje ESG, które w kolejnych latach będą obejmowały coraz większą liczbę spółek kładą bardzo duży nacisk na odpowiedzialność biznesu – powiedziała Zofia Dzik – Coraz więcej firm dostrzega to i buduje na tym przewagę pod kątem inwestorów. Dla tych ostatnich coraz częściej spójność firmy w zakresie filozofii ESG staje się ważnym kryterium decyzyjnym.”

Oprócz prezes Instytutu Humanites o redefinicji kategorii biznesowej odpowiedzialności dyskutowali także Sandra Bichl z Allegro, Maciej Szaroleta z Grupy Żabka i Marta Wrembel ze Stowarzyszenia ESG Impact Network.

Więcej informacji: https://openforum.com.pl/ 

 

Założony przez Zofię Dzik Instytut Humanites – Człowiek i Technologia od kilkunastu lat kreuje systemowe projekty dla biznesu w obszarze kapitału społecznego i zrównoważonego rozwoju. W związku ze zmianami legislacyjnymi, wkrótce kolejne polskie spółki będą miały obowiązek raportowania działań w obszarze ESG, a na środkowy komponent „S” (social) odpowiadają właśnie programy Humanites.

Humanites od 2010 roku w systemowy sposób działa jako think&DO tank na rzecz zrównoważonego rozwoju, a szczególnie rozwoju kapitału społecznego, ujmując tematykę człowieczeństwa i technologii w szerokim kontekście obejmującym m.in. biznes, edukację, kulturę, media i rodzinę w oparciu o modele stworzone przez Zofię Dzik: Spójnego Przywództwa™ i „Wioski” Rozwoju Ekosystemu Społecznego™ (więcej informacji: www.zofiadzik.com)

Instytut jako jeden z pierwszych sygnalizował wpływ meta zjawisk, takich jak: kryzys więzi rodzinnych, samotność, infodemia czy algorytmizacja życia człowieka, na długoterminowy rozwój gospodarczy, motywację oraz zdrowie fizyczne i psychiczne ludzi. 

Od dekady promuje rozwój świadomego i wewnętrznie sterowalnego człowieka umiejącego sprostać wyzwaniom, które niesie technologiczna i społeczna rewolucja. Jest także twórcą Centrum Etyki Technologii , międzynarodowego think-tanku Humanites na rzecz innowacji przyjaznych człowiekowi i światu. Humanites od ponad dekady wspiera budowanie wysokiej kultury zarządzania, gdzie biznes realizuje swoje cele, a ludzie odnajdują poczucie sensu. Inicjator corocznej kampanii „Dwie Godziny dla Rodziny” – Dwie Godziny dla Człowieka”  na rzecz zbliżania ludzi i przeciwdziałania samotności. W kampanii wzięli udział pracodawcy z 59 krajów świata i przerodziła się ona w Globalny Ruch Społeczny na rzecz zmiany kultury pracy i stylu życia. Humanites działa na rzecz rozwoju kluczowych kompetencji poprzez systemową zmianę w zakresie przywództwa w edukacji tworząc Akademię Przywództwa Liderów Oświaty  – Pierwszy w Polsce Program rozwoju przywództwa w edukacji, który do tej pory wykształcił ponad 700 absolwentów, dyrektorów szkół z całej Polski jego wpływ społeczny można mierzyć na ponad 1,5 mln. dzieci i młodzieży. APLO to też największy w Polsce program mentoringowy pomiędzy światem biznesu a edukacją, z Akademią współpracuje dziś ponad 500 mentorów z najwyższej kadry zarządzającej z biznesu. Instytut wdraża w biznesie ideę Spójnego Przywództwa™, opartą na wielowymiarowym rozwoju lidera i jego zespołu, organizuje coroczne konferencje dla Liderów Biznesu: Spójne Przywództwo™. Człowiek i Technologia. 

Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email