Przekaż 1% naszej organizacji

https://www.pitax.pl/urzad-skarbowy-online/ dostępny jest dzięki współpracy z https://iwop.pl/serwis-podatkowy

Zespół

Prezes Instytutu Humanites

Zofia Dzik
zofia.dzik@humanites.pl

Innowatorka, strategiczna myślicielka, CEO Instytut Humanites – Człowiek i Technologia.
Doświadczona C-Level menadżerka, pionierka rynku fintech w obszarze direct w CEE. Wieloletnia członkini rad nadzorczych spółek giełdowych (m.in. CCC S.A., InPost S.A., PKOBP S.A., PKP CARGO S.A., Generali PTE S.A., Arctic Paper S.A.) Członkini Rady Ekspertów Forum Rad Nadzorczych przy GPW oraz Stowarzyszenia Niezależnych Członków Rad Nadzorczych.
Fundatorka Instytutu Humanites, think&Do tanku w zakresie rozwoju Spójnego Przywództwa™ i kapitału społecznego, łączącego systemowo tematykę Człowieka i Technologii. Fundatorka i przewodnicząca rady międzynarodowego Centrum Etyki Technologii.

Członkini Rady Naukowej IDEAS NCBR – polskiego ośrodka badawczo-rozwojowego działającego w obszarze sztucznej inteligencji i ekonomii cyfrowej oraz Członkini Rady Społecznej Politechniki Wrocławskiej.

Wykładowczyni, impact inwestorka, mentorka startupów (w tym MIT), jurorka (m.in. Kapituła Orły Rzeczpospolitej).  Autorka modeli: „Spójnego Przywództwa™”, Modelu „Wioski” Rozwoju Ekosystemu Społecznego”™, „Pętli – Nielinearnego Modelu Długoterminowego Rozwoju Społecznego”.

W TOP 10 Rankingu Forbes Women – „Liderki Zrównoważonego Rozwoju 2022”,  laureatka tytułu „Odpowiedzialny Kapitał” Forbes Polska za 2023 r. oraz nagrody Prezydenta Rzeczpospolitej „Dla Dobra Wspólnego”. Założycielka Kręgu Impact Inwestorów Społecznych Humanites, społeczności przedsiębiorców, wspierających finansowo projekty o społecznym wpływie. Fundatorka Akademii Przywództwa Liderów Oświaty – pierwszego w Polsce programu rozwoju przywództwa w edukacji (> 700 absolwentów, dyrektorów szkół z całej Polski; wpływ społeczny ok. 1,5 mln. dzieci i młodzieży). Inicjatorka Globalnego Ruchu Społecznego Dwie Godziny dla Rodziny/dla Człowieka na rzecz zbliżania ludzi i przeciwdziałania samotności oraz zmiany kultury pracy i życia (udział pracodawców z 59 krajów).

Prywatnie: żona, matka trojga dzieci lubiąca wędrówki po pustyniach świata.

Wiceprezes Instytutu Humanites

Jolanta Jakóbczyk
jolanta.jakobczyk@humanites.pl

Dyrektorka Pionu HR w Erbud S.A. Doświadczona menedżerka w obszarze budowania strategii, zarządzania zasobami ludzkimi oraz zarządzania zmianą, twórczyni programów rozwoju talentów, kompetencji przywódczych, budowania ścieżek kariery, badania zaangażowania i satysfakcji pracowników oraz wizerunku pracodawcy.

Wcześniej odpowiadała za rozwój zasobów ludzkich i wizerunek pracodawcy w Idea Banku S.A., PKO Banku Polskim S.A.

Posiada bogate doświadczenie w firmach konsultingowych takich jak EY, Deloitte i Arthur Andersen, gdzie doradzała firmom w zakresie procesów i systemów HR, zarządzania zmianą oraz zarządzania wiedzą.

Prywatnie matka trójki dzieci i weganka. Ponadto gra jazz, biega i praktykuje jogę.

Rada Instytutu Humanites

Zdzisława Cwalińska-Weychert

Wiceprezes Zarządu UFG. Do 2010 roku Wiceprezes Zarządu Link4 TU, wcześniej członek Zarządu tej firmy oraz  Dyrektor ds. Ubezpieczeń odpowiedzialny za ofertę produktową oraz procesy posprzedażowej i szkodowej obsługi klienta. Równolegle, latach 2006-2010, kierowała pracami zespołu ds. ubezpieczeń w modelu direct w Polskiej Izbie Ubezpieczeń. Wcześniej związana z TUiR Warta, a także BIG SA i BIG Bank S.A. Absolwentka Wydziału Resocjalizacji Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej w Warszawie oraz Podyplomowego Studium Bankowości na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Warszawskiego.

Igor Rusinowski

Prezes Zarządu i właściciel UNILINK S.A. (od 2012 r.). Wcześniej członek Zarządu i Dyrektor Sprzedaży Link4, Dyrektor ds. strategii i rozwoju biznesu w Europie Środkowej i Wschodniej w RSA. Przez kilkanaście lat był związany z rynkiem finansowym pracując dla firm konsultingowych, początkowo dla PricewaterhouseCoopers a później dla McKinsey & Company. Posiada bogate, międzynarodowe doświadczenie zarówno w obszarze ubezpieczeń, jak i organizacji i zarządzania sieciami sprzedaży.
Prywatnie tata dwójki wspaniałych dzieci, w wolnych chwilach zapalony biegacz i uczestnik maratonów. Ulubione motto „Never give up!”.

Dorota Piekarczyk

Specjalista w coachingu rozwojowym – w identyfikowaniu talentów i efektywnym ich wykorzystaniu. Jest dyplomowanym psychologiem pracy i psychologiem społecznym. Od 2015 r. jest psychoterapeutą metodą Aleksandra Lowena, a od 2004 r. jest coachem certyfikowanym przez International Coaching Certification. Od ponad 12 lat prowadzi indywidualne i grupowe programy coachingowe dla menedżerów, wyższej kadry kierowniczej, artystów i osób publicznych. Współtworzy forum rozwoju przywództwa – CEO Round Table oraz współtworzy i prowadzi warsztaty rozwojowe dla CEO – „Accompagnement By Peers”, a także co-developmentowy program dla średniej kadry menedżerskiej – Wise&Young (www.wiseyoung.com). Prywatnie matka dorosłego syna, miłośniczka psów. Uwielbia taniec, a oprócz tego regularnie biega i jeździ konno.
www.dorotapiekarczyk.pl

Aleksandra Sierakowska

Przez ostatnie 20 lat pracowała w firmie rodzinnej zajmującej się produkcją izolacji i uszczelnień dla przemysłu i budownictwa. Przeszła wszystkie szczeble kariery od asystentki w Dziale Marketingu, Product Managera, szefową HR i Biura Zarządu po stanowisko Wiceprezesa i Dyrektora Generalnego. Ukończyła studia na Université Paris Diderot, SGH w Warszawie, Erasmus University of Rotterdam i Uniwersytecie Gdańskim. Absolwentka Akademii Psychologii Przywództwa oraz studium Autorytety firmowane przez Jacka Santorskiego.Obecnie na studiach doktoranckich w Akademii Leona Koźmińskiego. Frankofilka, miłośniczka górskich krajobrazów i jamników. Żona i mama dwóch cudownych, dorosłych córek.

Sebastian Ptak

Ekspert rynku fintech, współtwórca nowoczesnego sektora płatniczego w Polsce. Doradca, mentor i wykładowca. Menedżer C-level z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Wieloletni członek zarządu w spółkach fintech, w tym w jako prezes zarządu Blue Media SA, jednego z największych dostawców rozwiązań technologicznych w obszarze finansów, gdzie odpowiadał za planowanie strategicznych kierunków rozwoju firmy, ale także za obszar bezpieczeństwa oraz rozwój biznesu.

Sebastian Ptak jest również zaangażowany w liczne inicjatywy społeczne i charytatywne. Blisko związany z Instytutem Humanites oraz Fundacją Inspirujące przykłady.

Obywatel Trójmiasta: urodzony i wychowany w Gdańsku, zawodowo związany z Sopotem, aktualnie mieszka w Gdyni.

Roman Wieczorek

Przez 18 lat związany z jedną z największych firm budowlano-deweloperskich na świecie, szwedzkim koncernem Skanska, w którym w latach 2015-2016 pełnił funkcję Prezesa Zarządu Skanska Czechy i Słowacja z siedzibą w Pradze. Jako pierwszy i jedyny Polak w 130 letniej historii firmy był członkiem Zarządu Światowego Grupy Skanska z siedzibą w Sztokholmie, pełniąc funkcję Wiceprezesa Wykonawczego Zarządu. Aktualnie, dzieląc się doświadczeniem zawodowym i życiowym, spełnia się w roli doradcy biznesowego, mentora, wykładowcy. Współpracuje z uczelniami wyższymi, firmami i fundacjami.

Centrum Etyki Technologii

Maciej Chojnowski
maciej.chojnowski@humanites.pl

Dyrektor programowy i współtwórca Centrum Etyki Technologii w Instytucie Humanites. Orędownik odpowiedzialnych innowacji. Z zawodu dziennikarz. Był redaktorem pierwszego polskiego niekomercyjnego portalu poświęconego AI – sztucznainteligencja.org.pl. Przeprowadził kilkadziesiąt wywiadów z krajowymi i zagranicznymi ekspertami w dziedzinie nowych technologii. Zajmował się komunikacją w obszarze nauki i ICT. Zwolennik współpracy inżynierów i humanistów. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. W przeszłości wykładowca i nauczyciel.

Project Manager

Zofia Rogala
zofia.rogala@humanites.pl

Matematyk z pasją do literatury i języków obcych. Duszę społecznika odkryła w sobie najpierw w drużynie harcerskiej, a później w wolontariacie. To zamiłowanie kiedyś zaprowadziło ją do dalekiego Kirgistanu, a później do Instytutu Humanites prosto ze świata Business Intelligence.

Office Manager, Koordynatorka programu APLO

Agata Gajewska
agata.gajewska@humanites.pl

Specjalistka od cyferek, lubiąca papiery i urzędy. 20 letnie doświadczenie zawodowe zarówno w dużych korporacjach jak i mniejszych firmach. Realistka z dużą dawką optymizmu. Prywatnie mama dwójki dzieci oraz posiadaczka Lagotto o imieniu Imbir, z którym spacerując przemierza kilometry. 

Dyrektorka komunikacji i PR

Katarzyna Lorenz
katarzyna.lorenz@humanites.pl

Przez kilkanaście lat pracowała w branży reklamowej w obszarach: digital, kontent, ATL, BTL, print, branding. Współpracowała z fundacjami i instytucjami w projektach komunikacyjnych z zakresu edukacji, kultury, wartości demokratycznych. Lubi eksperymentować łącząc różne dziedziny: sztukę, dizajn, marketing. Współtworzyła projekty artystyczne prezentowane na wystawach i festiwalach, angażuje się w akcje społeczne. Prywatnie żona i mama; w czasie wolnym podróżuje kamperem zupełnie bez planu.